Przestronne, eleganckie mieszkanie w zabytkowej kamienicy- 104 m2 Os. Kętrzyńskiego, Olsztyn

379.000 zł
Rodzaj nieruchomości: Mieszkanie
Powierzchnia (M 2)
104
Pokoje
3
Łazienki
2

Obiekt

  • Rok budowy: 1910

Udogodnienia

  • Ogrzewanie podłogowe
  • Świeżo po remoncie
  • Wysoki standard

Opis

Przestronne, świeżo wyremontowane mieszkanie położone na 3 piętrze w przedwojennej kamienicy przy ul. Kętrzyńskiego (pomiędzy placem Bema i ulicą Kościuszki). Mieszkanie składa się z trzech dużych pokoi, otwartej kuchni/jadalni, dużej łazienki, dodatkowej toalety i przedpokoju. W dwóch pokojach znajdują się po 2 zamykane wnęki na garderobę. Przy kuchni jest również pomieszczenie, które może służyć jako spiżarnia.

Powierzchnia pomieszczeń :
pokój I – 26 m2
pokój II – 24 m2
pokój III- 19 m2
kuchnia / jadalnia – 10 m2
przedpokój – 9,5 m2
łazienka – 7 m2
toaleta – 1,5 m2
spiżarnia – 2 m2
4 wnęki/garderoby –  5 m2 (łącznie)

Łącznie 104 m2

Do mieszkania przynależy duża piwnica o powierzchni 21 m2

Całe mieszkanie bezpośrednio po generalnym remoncie, wymienione zostały wszystkie instalacje, zainstalowano oszczędny, dwufunkcyjny piec gazowy najnowszej generacji. W pokojach i przedpokoju położono panele podłogowe, a w kuchni i spiżarni wodoodporne panele winylowe. Obie łazienki wyposażono w nową, wysokiej klasy armaturę. W większej łazience dodatkowo zainstalowano ogrzewanie podłogowe zapewniające komfort i równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu.

Kamienicę wybudował w 1910 r. Robert Mrzyk przedsiębiorca budowlany, mistrz brukarski i miejski radny. Był on również właścicielem sąsiedniej kamienicy przy placu Bema.

W 2015 r. odnowione zostały dekoracje sieni i klatki schodowej. Dzięki pracom konserwatorskim jest to jedno z najpiękniejszych wnętrz wśród olsztyńskich kamienic.”Po usunięciu wielu wtórnych nawarstwień uwidoczniła się w pełni secesyjna dekoracja malarska, wpisana w klasycyzującą oprawę architektoniczną podłużnych ścian sieni oraz stan i zakres jej zachowania. W środkowych polach arkad namalowane zostały analogiczne kompozycje z wazonami w kształcie kielichów kwiatowych, które w dolnej części pola przechodzą w duże ornamenty roślinno-kwiatowe o miękkiej formie. W każdym wazonie – bukiety wysmukłych i zróżnicowanych w obrębie poszczególnych arkad kwiatów.” Więcej informacji na temat rekonstrukcji można znaleźć na stronie Urzędu Miasta: https://zabytki.olsztyn.eu/zabytki/aktualnosci/article/o-dekoracjach-klatki-schodowej-w-kamienicy-przy-ul-w-ketrzynskiego-6.html

W 2018 roku przeprowadzony został również generalny remont elewacji.

W najbliższej okolicy znajdują się szkoły, parki oraz liczne punkty usługowe, sklepy, przychodnie i apteki. Bardzo dobra komunikacja – dojście pieszo do centrum to ok. 10 minut, do przystanków autobusowych jest mniej niż 100 metrów.

Cena do negocjacji.

Zapraszam do obejrzenia mieszkania.

Skontaktuj się z agentem

WarmiaDom

NIERUCHOMOŚCI
tel.
+48 511 045 250
Nr licencji
23823
WarmiaDom to biuro, które w obrocie nieruchomościami łączy nowoczesne techniki promocji, doświadczenie, rzetelność i dyskrecję. Działamy głównie na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego, ale poprzez naszych partnerów pośredniczymy również w kupnie, sprzedaży, lub wynajmie nieruchomości w innych miastach, głównie Warszawie i Gdańsku. W indywidualnych przypadkach nasza usługa dotyczyć może zakupu nieruchomości zagranicą. Pomagamy również w kupnie i sprzedaży ziemi rolnej, a także udziale w licytacjach i przetargach. WarmiaDom kupuje również nieruchomości za gotówkę. Współpracujemy z bankami, biurami doradztwa kredytowego, rzeczoznawcami i notariuszami. Na życzenie klientów wskażemy cieszące się uznaniem klientów lokalne firmy budowlane i remontowe. Pośrednictwo biura WarmiaDom to gwarancja, że warunki umowy będą uczciwie, a jej realizacja szybka i bezpieczna.  

Tagi